دانلود فایل پایان نامه : پایان نامه ارشد رشته برق الکترونیک: طراحي و پياده سازي يك مبدل ديجيتال به آنالوگ با دقت 10 بيت و سرعت 5GS/s

با عنوان : طراحی و پیاده سازی یک مبدل دیجیتال به آنالوگ با دقت 10 بیت و سرعت 5GS/s در پروسه 0.18μ تکنولوژی CMOS

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه ارومیه

پايان نامه براي دريافت درجه كارشناسي ارشد

دانشكده فني

گروه برق- الكترونيك

طراحي و پياده سازي يك مبدل ديجيتال به آنالوگ با دقت 10 بيت و سرعت 5GS/s در پروسه 0.18μ تکنولوژی CMOS

اساتید راهنما: پروفسورخيرالله حديدي – پروفسور عبدالله خويي

برای رعایت حریم خصوصی نام نگارنده درج نمی گردد

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

تکه هایی از متن به عنوان نمونه : (ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده:

آن چیز که در اين پايان نامه معرفي ميگردد عبارت می باشد از طراحي و شبيه سازي يك مبدل ديجيتال به آنا لوگ با دقت 10 بيت و سرعت نمونه برداري 5 ميليارد نمونه در يك ثانيه كه در پروسه 0.18μ تکنولوژی CMOS انجام گردیده می باشد.

در فصول اوليه اين پايان نامه به معرفي خود مبدل و پارامترهاي مهمي كه در عملكرد ا ستاتيكي و ديناميكي آن بسيار مهم هستند خواهيم پرداخت بعد توضيح مختصري در مورد ساختارهاي مختلف ارائه شده براي اين نوع مبدلها به همراه معايب و مزاياي هر يك آورده شده می باشد و در نهايت ساختار ارائه شده كه مبتني بر يك DAC با بهره گیری از 4 كانال و بلوك Current Steering می باشد توضيح داده شده و دلايل بهره گیری از اين نوع ساختار بيان گرديده می باشد.

تمام شبيه سازي ها براساس مدل كمپاني CSMC برای تکنولوژی CMOS , 0.18μm توسط نرم افزار HSPICE انجام گردیده می باشد. سعي بر آن بوده می باشد كه هميشه در حين شبيه سازي بدترين شرايط بر مدار اعمال گردد به عنوان مثال اثر نويز Vdd و اثر Bonding Wire و اثر گوشه هاي مختلف پروسه و اثر ناهمخواني قطعات به ويژه منابع جريان (شبيه سازي مونت كارلو) در نظر گرفته شده می باشد.

فصل اول

مقدمه

در طول چند دهه اخير نياز به ارتباطات پر سرعت و ايمن رشد چشمگيري داشته می باشد اينترنت و تلفن همراه و ديگر امكانات ارتباطي از ملزومات زندگي امروزي می باشد.مصونيت بالاي سيگنال ديجيتال در برابر نويز باعث ميشود تا گزينه مناسبي براي پردازش و بخصوص انتقال داده باشد از سوي ديگر سيگنال پردازش شده و يا منتقل شده بايد به شكل آنالوگ تبديل شده و مورد بهره گیری قرار گيرد. توضيحات بالا تأثیر واسطه هايي كه بتوانند اين دو عالم آنالوگ و ديجيتال را به هم مرتبط سازند را پررنگ ميكند اين واسطه ها تحت نامهاي مبدل هاي آنالوگ به ديجيتال و مبدلهاي ديجيتال به آنالوگ معروفند كه در اين پايان نامه سعي بر آن داريم تا در خصوص مبدلهاي ديجيتال به آنالوگ توضيحاتي ارائه گردد.

همان گونه كه از نام يك مبدل ديجيتال به آنالوگ بر مي آيد اين مبدل با پذيرفتن داده ديجيتال معادل آنالوگ آن را در خروجي توليد مي كند در واقع داده آنالوگ خروجي تأثیر سيگنال حامل داده ديجيتال را ايفا مي كند.

یک n,DAC بيتي يك سيستم الكتريكي می باشد كه يك داده binary  مانند D=D1D2D3…Dn ورودي خود را به يك كميت الكتريكي در  خروجي مرتبط مي سازد كه مشخصه زماني و يا دامنه آن كميت در واقع متناسب با داده ديجيتال ورودي نسبت به يك مرجع مشخص مدوله شده می باشد.

الگوریتم:

الگوريتمي كه در يك DAC مورد بهره گیری قرار مي گيرد در حالت كلي به توضیح ذيل مي باشد.

1- كدينگ: اين مرحله مشخص مي كند كه هر يك از سمبل هاي باينري ورودي چگونه به داده آنالوگ خروجي تبديل خواهد گردید. اثر گذاري هريك از سمبل ها مي تواند به شكل باينري يا Thermometric يا هر حالت كدي متناسب با كاربرد باشد.

2- كميت مرجع: يك مرجع الكتريكي مشخصي در نظر گرفته مي گردد تا خروجي آنالوگ نسبت به آن سنجيده گردد.

3- مكانيزم توليد الكتريكي: اين مكانيزم در بردارنده مكانيزم الكتريكي می باشد كه سيگنال خروجي را توليد مي كند كه خود مشتمل بر 2 قسم می باشد.

a) حوزه دامنه: به عنوان مثال مي توان مدولاسيون دامنه PAM را نام برد كه در واقع دامنه سيگنال خروجي متناسب با كد ديجيتال ورودي می باشد.

b) حوزه زمان: شكل دهي ويژگي هاي زماني يك سيگنال را شامل مي گردد به عبارتي متناسب با داده ديجيتال ورودي مشخصات زماني سيگنال خروجي مدوله مي گردد كه در اين مورد ميتوان از مدولاسيون پهناي پالس PWM نام برد.

با در نظر داشتن توضيحات داده شده مي توان يك DAC را به صورت سيستمي در شكل 1-1 نشان داد. عملكرد اين سيستم در قالب زبان رياضي در صفحه بعد آورده شده می باشد.

تعداد صفحه : 72

قیمت : چهارده هزار و هفتصد تومان

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       ———- (فقط پيامک)        serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

***  ***