آیا شانه های چوبی خواص درمانی دارد ؟ | بیماری

 

بحث مربوط به فایده های درمانی شونه ها و برسا سابقه خیلی طولانی ای نداره اما در بسیاری موارد، ویژگیای گفته شده، منابع علمی معتبر و مستندات قابل ارائه ای ندارن و فقط در حد یه ادعا مطرح هستن…

در واقع اصلی ترین نکتهایی که کارشناسان درباره به کار گیری شونِه و برس به اون اشاره دارن، موارد کلی بهداشت فردی مثل به کار گیری شونِه و برس شخصی و اختصاصی و شستشوی همیشگی این وسیله واسه جلوگیری از انتقال عوامل مریضی زاست.

در گذشته به کار گیری شونه های پلاستیکی و چوبی بسیار عادی بود ولی کم کم شونِه و برسای جدید جای اونا رو گرفتن. کلی ترین مشکل برسای پلاستیکی، الکتریسته ساکنی بود که به دلیل تماس همیشگی با مو در اون ایجاد می شد. هم اینکه استهلاک سریع و نداشتن مقاومت در برابر فشار و ضربه شونه های چوبی باعث شد کم کم نمونه های جدیدتر جانشین اونا شن.

با اینحال، در سالای گذشته بازم شونه ها و برسای چوبی مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفتن که به نظر می رسه این تداول، بیشتر جنبه نمایشی و زیبایی داره.

مصرف کنندگان باید توجه داشته باشن چوب به دلیل ویژگیای فیزیکی، برجستگی ها و فرورفتگیای زیادی داره. این خلل و فرج با گذشت زمان و استفاده تکراری با عوامل مریض کننده اشغال می شن و نه فقط نقش مثبتی در حفظ سلامت پوست و مو ندارن بلکه کم کم باعث بروز مشکلات پوستی می شن.

منبع : Salamat.ir

http://www.akaup.com

جمع آوری: گروه سلامت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *