آیا شادی ژنتیکی است؟ | بیماری

: شادی ژنتیکیه؟

۱۰ ماه پیش

نظر بدین

به وسیله تیم تحریریه آکا ایران

: شادی ژنتیکیه؟

نوشته شده به وسیله تیم تحریریه آکا ایران

طی انجام تحقیق جدیدی که در اندازه جهانی و بین المللی انجام شد، محققان سه مدل ژنتیکی مربوط به شادی، دو مدل ژنتیکی مربوط به افسردگی و هم اینکه یازده ژن واسه روان ناراحتی (یه ویژگی شخصیتی گسترده س که باعث تمایل فرد به تجربه احساسات منفی می شه)، پیدا کردن. این تیم طی تحقیقات خود یه همپوشانی ژنتیکی بین شادی و افسردگی پیدا کردن.

این تحقیق به وسیله پروفسور مِیه بارتلز (Prof. Meike Bartels) و پروفسور فیلیپ کولینجر (Prof. Philipp Koellinger) در دانشگاه وریج هلند و دکتر دانیل بنجامین (Dr. Daniel Benjamin) از دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس انجام شد.  در این تحقیق بیشتر از ۲۹۸۰۰۰ نفر شرکت کردن.

نتایح این تحقیق در ژورنال Nature Genetics منتشر شد. پروفسور بارتلز بیان داشت: “این تحقیق نقطه عطفیه چون که حالا مطمئن شدیم شادی دارای جنبه های ژنتیکیه. هم اینکه دریافتن این موضوع که این ژنا با افسردگی همپوشانی دارن، یه موفقیت بزرگه.”

براساس این تحقیقات، عوامل ژنتیکی موثر در شادی کلا در سیستم عصبی مرکزی، غدد آدرنال و سیستم پانکراس بیان می شن. یافته های این تحقیق می تونه بینش جدیدی رو نسبت درمان افسردگی که یکی از بزرگترین چالشای زمان حاضره، گسترش بده.

شادی

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *