آیا سونا باعث لاغری میشود؟ | رژیم غذایی

 

 

 کارشاسان تغذیه عقیده داره، سونا تاثیری در لاغری واقعی افراد نداشته و تنها چیزی که افراد در سونا از دست میدن آب بدنه که اونرو خیلی سریع بعد از سونا با خوردن دوباره آب تامین و جایگیزین می کنن

 

بابایی با اشاره به استفاده بعضی ادما از سونا جهت لاغری، گفت: سونا روش علمی واسه کاهش وزن به حساب نمیاد و استفاده زیادتر از اندازه از اون می تونه مشکلات و عواقب خطرناکی واسه فرد به دنبال داشته باشه.

اندازه اب بدن

 

بابایی گفت: در سونا فرد با قرار گرفتن در محیط گرم و افزایش تعریق بدن چیزی که از دست میده آبه، نه چربی.

 

ایشون اضافه کرد: با از دست رفتن آب بدن، وزن بدن تا حد دو تا سه کیلو و یا شاید هم بیشتر کم می شه (بسته به اندازه مدت موندگاری در محیط گرم داره)، اما چیزی که از دست میره تنها آب بدنه و چربیای بدن دست نخورده باقی می مانند.

حذف چربی با سونا

این کارشناس تغذیه تاکید کرد: چربی طی روند سوخت و ساز در بدن از بین میره و واسه افزایش سوخت و ساز هم باید فعالیت بدنی داشت.

 

ایشون اضافه کرد: با افزایش فعالیت بدنی سوخت و ساز بدن زیاد شده و گرما بدن بالا میره و این افزایش تعریق بدن رو میسازه، اما باید توجه داشت تعریق به وجود اومده به وسیله فعالیت در نتیجه سوختن چربیه و با تعریق در سونا که به وجود اومده به وسیله دست رفتن آب بدنه، خیلی فرق داره.

 

بابایی به خطرات کم آبی بدن به دنبال افزایش تعریق در سونا اشاره کرد و اضافه کرد: یکی از مشکلات مهم کم آبی کاهش حجم خونه که می تونه خروجی خون از قلب رو کم کنه. هم اینکه کم آبی می تونه منتهی به افزایش غلظت خون شه که مشکلات خاص خود رو داره.

مشکلات سونا

این کارشناس تغذیه گفت: یکی از مشکلات افزایش تعریق بدن افزایش دفع پتاسیم و سدیم است که از دست رفتن این دو منتهی به مشکل در تعادل آب و الکترولیت بدن شده و این افت فشار خون رو میسازه که بسیار خطرناکه و درآخر منتهی به غش کردن فرد می شه.

 

بابایی گفت: با در نظر گرفتن این مشکلات پیشنهاد می شه ادما از سونا در حد تعادل استفاده کنن و بدونن زیاد موندن در سونا تنها عایدی که داره کم آبی بدن با مشکلات بسیار اون هستش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *