آیا سلامت و خوشحالی با هم در ارتباط هستند؟ | بیماری

: سلامت و خوشحالی با هم در رابطه هستن؟

: محققان امیدوارن امکان پیوند یه احساس احترام رو با سطوح پایین تر التهاب و هورمون کورتیزول و هم اینکه آرامش کلی در بدن رو داشته باشن.

به نقل از عصر ایران، راز سلامت خوب در واقع یه حالت روانیه؟ مطالعه ای جدید که به وسیله جنیفر استلار از دانشگاه تورنتو تا همین چند وقت دیگه که خیلی هم دور نیس رهبری می شه، می خواد به بررسی اثر احساسات مثبت بر سلامت جسمی آدم بپردازه. طی این مطالعه، محققان اثر خوشحالی و احساسات خوب دیگه رو روی سلامت بررسی می کنن. به گزارش مدیکال دیلی"، محققان امیدوارن امکان پیوند یه احساس احترام رو با سطوح پایین تر التهاب و هورمون کورتیزول و هم اینکه آرامش کلی در بدن رو داشته باشن.
استلار و تیم پژوهشی ایشون به مطالعه واکنشای بیولوژیکی و احساساتی ۳۰۰ شرکت کننده در این مطالعه می پردازن و دادهاشون در مورد سطوح کورتیزول، سیتوکینای پیش التهابی، ضربان قلب و تنفس رو از راه نمونه های بزاق جمع آوری می کنن.
محققان به بررسی این که احساسات مثبت یافته های قابل اندازه گیری مثبت واسه نشانگرهای سلامت به همراه دارن یا خیر می پردازن. اونا امیدوارن احساس احترام به سطوح پایین تر التهاب و کورتیزول منجر شه و آرامش بدن رو تماشاگر باشن.
خیلی از پژوهشای گذشته بر احساسات منفی مانند خجالت، نفرت، یا شرم متمرکز بودن، اما استلار امیدواره با مطالعه خود این شرایط رو عوض کنه. محققان بر احساسات مثبت که شامل دلسوزی، خوشحالی، احترام و سپاسگذاری می شن، متمرکز هستن.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *