آیا سفید شدن موها قابل برگشت است؟ | بیماری

: سفید شدن موها قابل برگشته؟

: در واقع باید گفت نمیشه از سفید شدن موها جلوگیری کرد، موهای شما برابر ویژگی ژنتیکی و الگوی ارث خانوادگی تون در سن خاصی سفید می شه. این سفیدی موها قابل برگشت نیس و موهایی که در اثر ارث یا کهولت سنی سفید شدن دیگه بدون رنگدونه ان و تنها میشه با رنگ کردن اونو مخفی کرد…

 بعضی از افراد عادت به رنگ کردن موهاشون دارن یا وقتی سفید می شن واسه تغییر موها رو رنگ می کنن این افراد دیگه لازم نیس دنبال آرایشگر بگردند، چون مدتیه که اجناس جدیدی به بازار اومده که این مشکل رو حل می کنه. شاید شمام شامپوهایی رو دیده باشین که میشه با اونا موها رو رنگ کرد. این شامپوها بیشتر واسه حفظ رنگ موی قبلی مفیدن، چراکه قدرت رنگ کنندگی خیلی زیادی ندارن و معمولا با چند بار مصرف می تونن رنگ موی شما رو به رنگ دلخواهتون تغییر بدن. کلی مصرف این شامپوها مربوط به بانوان و آقایانیه که موهای خاکستری دارن و دوست دارن کم کم این موهای خاکستری رو بپوشونن.

 به خصوص اگه شما موهای خاکستری داشته باشین و نخواهید یه دفعه رنگ اونا رو با رنگ مو تغییر بدین تا کسی متوجه این تغییرات نشه، می تونین این شامپوها رو امتحان کنین. منافع این روش تغییر کم کم رنگ موه که به اندازه تیرگی موها هم بستگی داره.

حفظ بیشتر رنگ مویی که آرایشگر واسه شما زده و اینطوری لازم نیس با فاصله وقتی کوتاه به آرایشگاه برید، مقرون به صرفه بودن و نبود آسیب به موها از دیگر امتیازات اون هستش ولی این نوع رنگ مو روی موهای خیلی تیره بی تاثیره و تغییر رنگ در اون بسیار تدریجیه و امکان رنگ شدن کامل موهای خاکستری هم وجود نداره ولی باعث می شه کمتر به نظر برسن.

عیب دیگه رنگ موهای شامپویی اینه که رنگ مو رو به صورت دائم و دائمی تغییر نمی دن. واسه تغییر رنگ موها با این شامپوها، فقط لازمه این شامپوها رو به موهاتون بزنین و با اون موهاتون رو شونِه کنین. اینطوری مواد رنگ کننده بین موهای شما پخش می شن. در مرحله آخر باید ۵ دقیقه صبر کنین و بعد موهاتون رو آبکشی کنین. البته قبل از مصرف بروشور این شامپوها رو بخونین و حتما قبل از مصرف، تست حساسیت انجام دهیدیا با دکتر خود مشورت کنین.

دکتر محمدعلی نیلفروش زاده/متخصص پوست رییس مرکز تحقیقات پوست و سلولای بنیادی

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *