آیا سرکه سیب لاغر کننده است؟ | چاقی

سرکه سیب هنوزم یکی از اون موادیه که مردم به مصرف اون واسه کاهش وزن، تمایل نشون میدن. به راستی رابطه ای بین سرکه سیب و لاغری هست؟

دلایل کاهش وزن با سرکه سیب

با مصرف سرکه سیب که مزه خیلی جالبی نداره ممکنه که فرد غذای کمتری بخوره. یا یعنی، سرکه سیب ممکنه موجب کاهش اشتها در فرد شه. از طرفی واسه مقابله با مزه تقریباً تند و نامطبوع سرکه سیب، بعضی شرکتا اونو به شکل قرص درآورده ان و میفروشن. با این حساب اگه مزه نامطبوع و تند سرکه سیب باعث کم خوردن غذا و به دنبال اون کاهش وزن می شه،ولی به شکل قرص درآوردن اون،این مزه رو نابود می کنه. نابود کردن مزه یعنی اینکه اون چه موجب کم شدن اشتها می شه،مزه سرکه سیب نیس.

سرکه سیب لاغر کننده س؟

مصرف منظم سرکه سیب موجب سوختن چربی با سرعتی بیشتر از ذخیره اون می شه. ادعای دیگه اینه که پکتین موجود در سرکه با کلسترول خون ترکیب شده و اونو از بدن خارج می سازه. به هر حال همه اینا در حد حدس و فکر باقی مونده،اما واقعیت اینه که سرکه سیب موجب کاهش وزن نمی شه.

فواید سرکه سیب

سرکه سیب لاغر کننده است؟

مزیت سرکه سیب اینه که اثرات جانبی داروهای کاهش وزن رو نداره و به خاطر همین بعضی به اون پناه می برن.سرکه سیب موجب تحریک سیستم اعصاب مرکزی نمی شه،پس خطراتی که قرصای لاغری دارای کافئین و افدرین واسه بدن ایجاد می کنن رو نداره.سرکه سیب هم اینکه دارای ویتامینا و املاحیه که واسه بدن مفیدن، حتی اگه موجب کاهش وزن نشه.

نکاتی در مورد مصرف سرکه سیب

* هیچ مدرک مستندی از تاثیر سرکه سیب در کاهش وزن وجود نداره.
* ممکنه با مصرف بعضی داروها مانند دیوروتیکا،ملینا،داروهای قلبی و دیابتی (چون سرکه سیب کروم داره و ممکنه سطح انسولین رو عوض کنه) تداخل کنه.
* در مصرف سرکه سیب زیاده روی نکنین
* مصرف زیاد و دراز مدت اون ممکنه در بعضی افراد موجب ناراحتی و زخم مری و معده شه.
* مصرف زیاد اون ممکنه به مینای دندون و دیگه بافتای دهن و گلو آسیب برسونه.
* مصرف دراز مدت اون موجب پوکی استخون و کاهش پتاسیم می شه.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *