آیا سرکه سفید برای شما خوب است؟ | تغذیه سالم

سرکه سفید واسه شما خوبه؟

سرکه سفید واسه شما خوبه؟ بله سرکه سفید واسه هر دو پوست و سلامت جسمی خوبه فقط در رقیق کردن و انتخاب نوع مناسب هنگام استفاده یا مصرف احتیاط کنین سرکه سفید معمولاً با تقطیر از سیب و ذرت ساخته می شه

سیب واسه سلامت شما خوبه اما اختلافاتی در مورد ذرت هست پس، سرکه سفید خوبه؟ درسته که در اون کالری کمتری هست اما سرکه خونگی ممکنه شامل تا ۲۰٪ اسید استیک باشه همین دلیله که شما موقع به کار گیری اون نیاز به کمی مراقب دارین بیایید اطلاعات بیشتر در مورد به کار گیری سرکه سفید پیدا کنین.

سرکه سفید واسه سلامتی شما خوبه؟

بله، سرکه سفید واسه سلامتی شما خوبه به طور عجیب واسه درمان مریضی و بیماریای پوستی خوب کار می کنه از اون  هم خوب به عنوان یه پاک کننده در منزل استفاده می شه اینجا بیشتر در مورد سلامت و امتیازات پوستی سرکه سفید بیان می شه.

امتیازات سرکه سفید واسه سلامت

سرکه تقطیری یا سرکه سفید بسیاری شکلای جور واجور از جمله سرکه وابسته به بلسان، و سرکه سیب داره این تعدادی از فایده های درمانی ارائه میده مانند موارد زیره:

بهبود جذب کلسیم

کلسیم واسه دندانا و استخون شما لازمه اما بدن شما نیاز به جذب اون داره این جاییه که سرکه سفید می تونه کمک بزرگی باشه این افزایش جذب کلسیم بیشترً به دلیل محتوای اسید استیک اون هستش مطمئن شید قبل از مصرف، سرکه رو رقیق کرده باشین وگرنه دلیل سوزش معده می شه.

هضم رو بهتر می کنه

سرکه سفید واسه شما خوب؟ بله، اون خوبه چون باعث بهتر شدن سیستم گوارشی شما می شه و اثرات مضر قند تصفیه شده و آرد سفید رو کم می کنه هم اینکه جذب کربوهیدرات تصفیه شده در بدن افت می کنه و شما رو سالم نگه می داره.

کلسترول رو کم می کنه

تحقیقات نشون میده سرکه ممکنه سطح تری گلیسیرید و کلسترول رو پایین آورد و بیشترً به دلیل اسید استیک اون هستش در حالی که اسید استیک به کاهش کلسترول کمک می کنه مهمه که شمام با در نظر گرفتن رژیم غذایی خود واسه دریافت یافته های امیدوارتر تلاش کنین.

استخوانا رو قوی تر می کنه

مصرف منظم سرکه سفید ممکنه به تقویت استخوانا کمک کنه تحقیقات نشون میده که سرکه شامل مواد مغذیه که واسه استخوانا به درد بخور هستن هم اینکه خطر دچار شدن به پوکی استخون رو کم می کنه.

امتیازات واسه کاهش وزن داره

سرکه سفید در مقایسه با سس مایونز یا سس گوجه فرنگی دارای کالری کمتریه از اون به عنوان یه طعم دهنده با مزه تند، میشه به عنوان یه جانشین عالی واسه غذاهای چرب استفاده کرد این کمک می کنه تا مدیریت وزن آسون تر شه علاوه بر این، اون به افزایش احساس سیری کمک می کنه که مانع از پرخوری شما می شه کار بزرگ اون بعد از مصرف غذا، کمک به ثبات قند خون است.

مشکلات گلو رو کم می کنه

شما می تونین واسه درمان مشکلات زیاد گلو بر سرکه سفید تکیه کنین این مخصوصا واسه درمان گلودرد استرپتوکوکی خوبه نگران نباشین یه قاشق چای خوری سرکه سفید رو به ۸ انس آب اضافه کنین و با اون غرغره کنین شما می تونین این مخلوط واسه نابود کردن مشکلات گلو بلع کنین.

واسه درمان بوی بد دهن خوبه

شما می تونین از سرکه سفید واسه مسواک زدن واسه نابود کردن بوی بد دهن استفاده کنین شما فقط باید یه یا دو بار در هفته واسه مقابله با بوی بد دهن ازش استفاده کنین هم اینکه کمک می کنه تا دنداناتون سفیدتر شه.
هم اینکه مصرف منظم سرکه سفید به بهتر شدن سلامت قلب و کاهش سطح کلسترول و فشار خون کمک می کنه هم اینکه به کنترل شروع دیابت و تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنه و باعث بهتر شدن سلامت کلی شما می شه.

فایده هایی واسه پوست داره

سرکه سفید واسه شما خوبه؟ بله، فایده های درمانی داره و واسه پوست شما خوبه اینجا بعضی از امتیازات واسه پوست وحود داره :

قاتل عفونته

سرکه سفید رو در خونه نگه دارین و از اون در زمان سوختگی پوست استفاده کنین این خواص ضد باکتری و آثار بزرگ واسه نابود کردن عفونتای جزئیه یکدست رو در اون زده و اونو  در محل منطقه آسیب دیده واسه آرامش درد بذارین.

آرامش دهنده پوسته

شما می تونین با به کار گیری سرکه سیب پوست خود رو آرامش بدین این کار به این دلیله که سطح pH لایه محافظ پوست شما به طور کامل مشابه با سطح PH سرکه س همه واسه انجام این کار ۸ انس سرکه سیب به وان آب حموم اضافه کنین و در اونو واسه حدود ۱۵ دقیقه خیس بخورین.

تونر صورته

سرکه سیب طبیعی واسه سفت شدن پوست عالیه این کار به دلیل اسید استیک و اسید آلفا هیدروکسی اون هستش شما باید یه قاشق غذاخوری سرکه سیب رو به ۲ فنجون آب اضافه کنین بعد یه توپ پنبه در اون زده و بر چهره خشک خود بمالید شما لازم نیس که اونو بشورید.

درمان کننده پوستای خشکه

اگه شما دارای پوست خشک هستین و نمی دونین که چیجوری اونو نرم کنین شما ممکنه از سرکه سفید واسه بهترین یافته های استفاده کنین نگران نباشین ۲ قاشق غذاخوری سرکه سفید رو به آب وان حموم خود واسه مرطوب کردن پوست خود اضافه کنین هم اینکه این واسه درمان خارش پوست آثار بزرگی داره.

به درمان آفتاب سوختگی کمک می کنه

سرکه سفید واسه شما خوبه ؟ بله سرکه سفید دلیل بهبودی و در آرامش درد مربوط به پوست آفتاب سوخته به طور کامل موثره ۴ فنجون آب رو با نصف فنجون سرکه سیب مخلوط کنین حالا یه لیف حموم  رو در مخلوط وارد کرده و مستقیما بر پوست بمالید واسه جلوگیری از تاول موثره. هم اینکه سرکه سفید واسه اصلاح درمان جوش خوبه این سرکه واسه درمان شوره سر و هم اینکه قارچ ناخن انگشت پا موثره فقط اون به منطقه آسیب دیده واسه آرامش اعمال شه.

هشدارها موقع به کار گیری سرکه سفید

در حالی که سرکه سفید واسه پوست شما و سلامت کلی خیلی خوبه شما نیاز به تمرین بعضی از مراقبتا هنگام به کار گیری اون دارین واسه شروع، شما نیاز به انتخاب دقیق سرکه سفید دارین چون ممکنه شامل درصد بالایی از اسید استیک باشه شما می تونین  سرکه با  ۲۵٪اسید استیک رو پیدا کنین که فقط واسه اهداف تمیز کردنه و هیچوقت نباید اونو لمس کنین و واسه امتیازات سلامت مصرف نکنین سرکه سفید تقطیر شده تنها سرکه با اسید استیک ۵٪ است.
بعضی از اقدامات احتیاطی دیگه موقع به کار گیری سرکه واسه داشتن دندونای سفید عبارتند از:
مطمئناً قبل از به کار گیری سرکه سفید واسه سفید کردن دندانا با دکتر خود صحبت کنین شما ممکنه با مواد خاصی یه عکس العمل آلرژیک داشته باشین.
هیچوقت سرکه ای که به عنوان دهانشویه استفاده می شه نخورین
اگه سرکه سفید طعم بسیار تند و ترش داره اضافه کردن مقداری نمک به مخلوط رو در نظر داشته باشین.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *