آیا سرطان سینه ژنتیکی است؟ | تغذیه سالم

سرطان سینه ژنتیکیه؟

ژنتیک عامل انتقال سرطان سینه

اضافه وزن در دوران بعد از یائسگی احتمال دچار شدن به سرطان سینه رو شدیدا زیاد می کنه.

تحقیقات نشون میدن بخشی از خطر دچار شدن به سرطان سینه مربوط به ژنتیک شماس. اگه شما نسخه ژنتیکی خاصی داشته باشین احتمال ابتلای شما به سرطان سینه بیشتر از سایرینه. همونجوریکه میدونید درباره ژنتیک نمی تونین کاری انجام بدین اما با داشتن یه روش زندگی سالم می تونین خطر دچار شدن به این سرطان رو تا حد زیادی کم کنین.

پیروی از یه رژیم غذایی سالم، کنترل وزن و داشتن یه برنامه ورزشی منظم و هدف دار باعث کاهش احتمال دچار شدن به بیماریای قلبی– عروقی، فشارخون و هم مریضی دیابت می شه. تحقیقات محققان آمریکایی نشون میده همین موارد احتمال ابتلای شما به سرطان سینه رو هم کاهش میدن. این کارشناسان فکر می کنن اضافه وزن در دوران بعد از یائسگی احتمال دچار شدن به سرطان سینه رو شدیدا زیاد می کنه و به خاطر همین این گروه از زنان حتما باید از یه رژیم غذایی مناسب و برنامه ورزشی منظم پیروی کنن تا دچار اضافه وزن و مشکلات به وجود اومده به وسیله اون نشن.

نتیجه تحقیقات در دانشگاه جون هاپکینز هم نشون داده ورزش منظم با شدت تقریبا بالا به مدت یه ساعت، سه بار در هفته، می تونه پس از ۵ سال، خطر دچار شدن به سرطان سینه رو تا ۲۰ درصد کم کنه.

آکا ایران

آکا ایران » خونواده » سلامت و تغذیه » سرطان سینه ژنتیکیه؟

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *