آیا سرطان دهان خطرناک است | بیماری

 

 

همایون فراست در گفت وگو با (ایسنا)، اضافه کرد: هر زخم دراز مدت و هر تغییر رنگ سطح دهن نگران کننده نیس، چون ممکنه یه تحریک کوچیک هم این علائم رو داشته باشه، واسه تشخیص سرطان دهن باید آزمایش صورت بگیره.

ایشون هم اینکه اضافه کرد: با این حال زخمای غیرمعمولی که دراز مدت در دهن می مانند یا توده های برجسته و بزرگی که از بافت لثه درست می شن و یا دردهای نامشخص در ناحیه دهن ممکنه نشانی از سرطان دهن باشن.

فراست با اشاره به اینکه این نوع سرطان بیشتر در مردها دیده می شه، اعلام کرد: مصرف دخانیات، به کار گیری داروهای روان گردان از عواملی هستن که در سرطان دهن موثره. هم اینکه آدمایی که بهداشت دهانی رو رعایت نمی کنن و یا مواد غذایی پرادویه و داغ مصرف می کنن در برابر این مریضی قرار دارن.

این دندانپزشک دوره مخفی سرطان دهن رو بسته به جایی که قرار گرفته، متفاوت دونست و گفت: اگه فرد هر شش ماه یه بار به دندونپزشکی مراجعه کنه، دکتر علائم اولیه رو می بینه و می تونه واسه درمان اقدام کنه.

عضو هیات مدیره انجمن دندونپزشکی ایران، درمان سرطان دهن در مراحل اولیه رو با دارو دونست و در ادامه گفت: ممکنه در مراحلی به جراحی نیاز داشته باشیم، اما اگه شناخت در مراحل اولیه تومور باشه، با دارو میشه اونو رفع کرد.

ایشون در آخر اندازه مرگ و میر در سرطان دهن رو خیلی کم دونست و اعلام کرد: بیشتر تومورهایی که در دهن هستن، خوش خیم ان، مگه در حالتی که در فضای حلق و گلو قرار بگیرن یا در کف جمجمه باشن که در این صورت به سیستم عصبی فرد آسیب می رسونن.

منبع : salamatnews.com

استوماتیت (التهاب دهن ) –
 

توضیح مریضی استوماتیت عبارت است از التهاب گسترده دهن (شامل مخاط دهن، لبا، زبون و کام ) که دارای ۲ نوع اصلی است : استوماتیت هرپسی زیاد و استوماتیت آفتی (زخم دهن ) که شایع تره . بقیه…

التهاب زبون
 

توضیح مریضی گلوسیت عبارت است از التهاب زیاد یا طولانی زبون در اثر علل جور واجور . بعضی وقتا مسری است ولی سرطانی نیس . علایم شایع هر یک از موارد زیر: زبون متورم با رنگ قرمز روشن زخم متورم با رنگ قرمز…

آفت دهن چیه –
 

آفت دهن چیستآفت دهن عبارت است از زخمهای دردناکی که در مخاط دهن به وجود میان. آفت دهن سرطانی نیس . آفت دهن ممکن است با عفونت هرپسی (ناشی از ویروس تبخال ) اشتباه گرفته شه….

جمع آوری سلامت آکا

جمع آوری سلامت آکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *