آیا سرطان در ثروتمندان و فقرا متفاوت است؟ | بیماری

: بعضی از شکلای جور واجور سرطان در بین طبقات فقیر جامعه، بیشتر از ثروتمندان گسترش داره و برعکس. این نتیجه پژوهشای آژانس سلامت عمومی فرانسه س که در آخرین شماره نشریه هفتگی اون به چاپ رسید.

این تحقیق که روی ۱۹۰ هزار گرفتار به سرطان و ما بین سالای ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ و در ۱۶ منطقه فرانسه انجام شده، نشون میده که سرطان معده، کبد، دهن، حلق و ریه در بین زنان و مردان فقیر گسترش بیشتری داره. در مقابل ثروتمندان بیشتر از هرکی دیگه ای در برابر دچار شدن به سرطان پوست هستن.

 

: سرطان در ثروتمندان و فقرا فرق داره؟

این تحقیق هم اینکه میگه، احتمال ابتلای مردان فقیر به سرطان ۳۰.۱ درصد بیشتر از بقیه مردمه و اونا بیشتر از ثروتمندان به سرطان  حلق  گرفتار می شن. احتمال ابتلای زنان فقیر هم به سرطان دهن و حلق بیشتر از ۲۲.۷ درصده.

از نظر جنسیت هم مردان فقیر بیشترین احتمال دچار شدن به سرطان حنجره، مری، پانکراس و مثانه رو دارن، در حالی که مردان پولدار بیشترین موارد دچار شدن به سرطان پروستات رو ثبت کردن.
سرطان رحم در بین زنان فقیر و سرطان سینه و تخمدان در میان ثروتمندان گسترش داره.

براساس گفته محققان فرانسوی، که این تحقیق رو انجام دادن، مشخص کردن بعضی از عوامل اجتماعی مانند سیگار کشیدن و در برابر بعضی آلودگیای هوایی قرار گرفتن از جمله دلایلیه که مطمئنا می تونه این تفاوتای قابل توجه رو توجیه کنه.

منبع : تابناک باتو

.

منبع : saten.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *