آیا سرب رژ لب می تواند منجر به سرطان گردد؟ | بیماری

: سرب رژ لب می تونه منتهی به سرطان شه؟

: سرب رژ لب می تونه منتهی به سرطان شه؟

همین اول به شما بگیم که رژ لب رو واسه کودکان اصلا اســتفاده نکنین چون سرب واسه اونا مانند سم اســت. حال به بزرگسالان می پردازیم، سرب موجود در رژ لب می تونه منتهی به سرطان در خانوما شه؟ سرب فــلزی طبیعی اســت که در خاک یافت میشه و در صنعت لوله و باتری تا وسیله ساختمانی و رنگ لوازم آرایشی به کاربرد داره. در سال ۲۰۰۹ سازمان غذا و دارو یافته های خود رو در مورد این که سرب در رژلب خطرناک اســت یا نه منتشر رو کرده اســت.

وقتی که محققان وجود سرب رو در رژلب کشف کردن ۴۰۰ نوع رژلب رو مورد آزمایش قرار دادن. در نتیجه مشخص شد که در تموم رژلب ها سرب هست اما سطح سربا به اندازه ای بود که نمیتوانست هیچ خطری واسه سلامت بدن داشته باشه.

به گزارش خوب شو، میانگین تمرکز سرب در رژلبا به اندازه ۱٫۱۱ قسمت در میلیون بود که این مقدار سرب در گردو خاک منزل هم یافت میشه. واسه کسائیکه نمی تونن بدون رژلب روزشون رو سپری کنن خبر خوبی دارم. سرب خیلی راحت نمی تونه از مرز پوست عبور کنه و بزرگسالان خیلی راحت سرب جذب نمی کنن اما کودکان حدود ۵۰ درصد سربی که با اون در تماس قرار می گیرن رو جذب میکنن. بزرگسالان حدود ۸ درصد سرب جذب میکنن. اگه هنوزم نگرانین هنگام خرید رژلب هایی جفت و جور کنین که درصد سرب کمتری دارن.

.

منبع : niksho.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *