آیا زود خوابیدن بودن مزایایی دارد ؟ | بیماری

: فواید زود خوابیدن و سحر خیز بودن 

سر ساعت خوابیدن و سرساعت بیدار شدن نشون از برنامه ریزی خوب شماس و علاوه بر تضمین سلامتی می تونین کاراتون رو خیلی راحت انجام بدین .

به گزارش تالاب زود خوابیدن امتیازات باورنکردنی داره، مثلاً اگه زودتر بخوابین بهتر می تونین وزن کم کنین چراکه کم خوابی و بدخوابی باعث چاقی میشه، پس شبا زودتر بخوابین.

 این روزا آدم ها اونقدر گرفتار هستن و کار واسه انجام دادن دارن که از وقت خوابشون می زنن تا به کاراشون برسن؛ بعضی از ما صبح زود بیدار میشیم، در خونه کار می کنیم یا سرکار میریم؛ اونجا اونقدر کار می کنیم تا با خستگی بیشتر از اندازه از محل کارمون به خونه باز می گردیم ؛ تنها راهی که شاید بشه کمی خستگی رو از خود دور کنیم اینه که زود بخوابیم، اما میدونید زود خوابیدن چه امتیازات دیگری می تونه داشته باشه؟

کاهش استرس

ازدیاد استرس به مشکلات جسمی و روحی زیادی منجر میشه که از عواقب اون میشه به مریضی و سکته های قلبی و مغزی اشاره کرد؛ خواب بهترین راه طبیعی واسه کاهش استرس است؛ خواب می تونه آسیبای روحی و جسمی رو بازسازی کنه و باعث شه که بدن بتونه به طور طبیعی با استرس و صدمات و بیماریا مقابله کنه.

 

کنترل و جلوگیری از بیماریا

آدمایی که دیروقت می خوابن از بیماریای طولانی بسیاری رنج میبرن و خطر دچار شدن به شکلای جور واجور سرطان و بیماریای قلبی در اونا بیشتره؛ این افراد بیشتر از بقیه دچار مشکلات فشار خون ، بالا بودن کلسترول می شن؛ عادت به زود خوابیدن می تونه به کنترل فشار خون و پیشگیری از بیماریای طولانی کمک کنه.

بهبود حافظه

زود خوابیدن به مغز کمک می کنه تا اطلاعات رو به شکل منظم تری در مغز طبقه بندی و ذخیره کنه تا بعداً بتونه به سرعت از اونا استفاده کنه.

بهبود روش زندگی

خواب کیفیت زندگی شما رو بهتر کرده و باعث میشه فرد احساس بهتری در صبح هنگام و هنگام کار داشته باشه.

بالا بردن سطح انرژی

زود خوابیدن با بالا بردن سطح انرژی شما رو سرحال تر کرده و باعث می شه صبح فردا با احساس بهتری از خواب بیدار شده و انرژی بیشتری واسه به انجام رسوندن کاراتون داشته باشین.

تعادل وزن و تناسب اندام

اگه زودتر بخوابین بهتر می تونین وزن کم کنین، کم خوابی و بدخوابی باعث چاقی می شه پس شبا زودتر بخوابین.

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *