آیا زنجبیل باعث تشدید قاعدگی می شود؟ | بیماری

: زنجبیل باعث شدید شدن قاعدگی می شه؟

: تاثیر زنجبیل بر قاعدگی چیه؟

طبق گزارش میهن تاز زنجبیل یه ریشه گیاهیه که دارای گذشته طولانی در استفاده دارویی در آسیا، هند و خاورمیانه س.

زنجبیل به عنوان یه ماده ضدالتهاب و ضد عفونی استفاده میشن و می تونه حالت تهوع و استفراغ رو کم کنه.

زنجبیل به وسیله بعضی پزشکان به عنوان جایگزینی واسه کاهش جریان شدید قاعدگی استفاده میشن و اثرات زیادی روی قاعدگی خانوما داره.

پروستاگلاندینا Prostaglandins

پروستاگلاندینا هورمونایی هستن که در زمان قاعدگی آزاد می شن و باعث منقبض شدن رحم شده و بافت کلفتی که در دیواره رحیم ایجاد شده رو خارج می کنن.

این هورمونا موجب گرفتگیای رحم می شن. خانمایی که پروستاگلاندینای PGE2 و PGF2 بیشتری دارن، بیشتر قاعدگیای سنگین تر و سخت تری دارن.

پروستاگلاندینای PGE2 و PGF2 باعث التهاب و گرفتگی رحم می شن. این شرایط منوراژی menorrhagia (خونریزیای بسیار زیاد و دراز مدت) نامیده می شه.

تاثیر زنجبیل بر قاعدگی

تاثیر زنجبیل بر قاعدگی چیه؟

زنجبیل ممکنه دارای اثرات ضد التهابی مشابه ایبوپروفن و بقیه داروهای ضدالتهابی باشه که بیشتر واسه گرفتگیای دوره قاعدگی و بهبود علائم منوراژی استفاده می شن.

ایبوپروفن و دیگه داروی ضد التهابی تولید پروستاگلاندین رو کنترل می کنن. زنجبیل مسیرهایی که به تولید پروستاگلاندین ختم می شن رو هم بسته می کنه که گرفتگی و التهاب به وجود اومده به وسیله منوراژی رو کم می کنه.

هم اینکه زنجبیل به طور سنتی واسه درمان تاخیر در قاعدگی استفاده می شه.در طب چین دوز زیاد زنجبیل، به اندازه ۵ گرم، واسه شروع قاعدگی به تعویق افتاده استفاده می شه.

این مقدار زنجبیل رو بدون مشورت با دکتر مصرف نکنین. بعضی محققان، از جمله جودیت بن هارلی Judith Benn Hurely ، اعلام نگرانی کردن که زنجبیل به مقدار زیاد منتهی به سقط جنین می شه.

در زمان مصرف زنجبیل این ملاحظات رو در نظر داشته باشین

تاثیر زنجبیل بر قاعدگی چیه؟

به نظر می رسه زنجبیل دارای خواصی مثل داروهای ضد التهاب است که می تونه جریان خون شدید رو در قاعدگی سنگین کم کنه.

با این حال زنجبیل مانند بسیاری گیاهان دیگه، دارای ویژگی رقیق کنندگی خونه که می تونه در آدمایی که از داروهای ضد بستن خون استفاده می کنن، خونریزی رو شدیدتر کنه،

داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین. یا در خانمایی که دارای مشکلات خونریزی هستن مصرف زنجبیل در قاعدگی ممکنه ایجاد مشکل کنه. قبل از مصرف زنجبیل واسه بهبود علائم قاعدگی اول با دکتر مشورت کنین.

.

منبع : mihantaz.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *